Narrow Default Wide
Blue Colour Green Colour Orange Colour Red Colour

BIP

Epuap

Adres skrytki ESP: /piwsieradz/SkładESP

Dodatkowe informacje:

Instrukcja i wymagania dla dostarczanych dokumentów elektronicznych

LOGOWANIE DLA LEKARZY

Aktualności

Portal IRZplus

Szybki i wygodny sposób na składanie zgłoszeń zwierzęcych dotyczących bydła, owiec, kóz i świń bez wizyty w BP ARiMR !

https://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat.html


Przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się COVID- 19

KOMUNIKAT

W celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID- 19 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu zwraca się z prośbą petentów o ograniczenie załatwiania spraw bezpośrednio w biurze Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Sieradzu przy ul. Warneńczyka 1, 98-200 Sieradz, rekomendując jako  sposób załatwiania spraw drogę telefoniczną lub elektroniczną.

 

Poleca się stosowanie przez pracowników biura i petentów oraz innych osób przebywających w biurze Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Sieradzu środków dezynfekcyjnych oraz zachowanie ostrożności.

 

Dane do kontaktu:
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 43 822-30-04
fax. 43 822-56-62


Do hodowców trzody chlewnej w sprawie możliwości uznania regionu III województwa łódzkiego za urzędowo wolny od choroby Aujeszky’ego

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że w związku z sytuacją epizootyczną na terytorium Polski w zakresie występowania choroby Aujeszky’ego u świń, która uległa znaczącej poprawie, planuje na początku 2019 r. złożyć do Komisji Europejskiej wniosek o uznanie kolejnych regionów kraju za urzędowo wolne od tej choroby.

Na podstawie aktualnej sytuacji epizootycznej w przewidzianym terminie będzie można zgłosić do Komisji Europejskiej wszystkie regiony z terenu województwa łódzkiego, w tym region nr III obejmujący powiaty: sieradzki, wieruszowski, poddębicki, łęczycki, kutnowski.

Po uznaniu większości regionów Polski za urzędowo wolne zwiększy się ich konkurencyjność i możliwość wysyłki do innych krajów polskiej trzody chlewnej i wieprzowiny, co niewątpliwie wpłynie na krajowy rynek wieprzowiny.

W regionie uznanym za urzędowo wolny od choroby Aujeszky’ego  zmniejszeniu ulegnie ilość prób pobieranych przez Inspekcję Weterynaryjną w ramach stałego monitorowania choroby.

Po pozostaniu przy aktualnym statusie: wolności od wirusa choroby Aujeszkyego, przy wprowadzaniu do regionów uznanych za urzędowo wolne od wirusa choroby Aujeszkyego u świń w celu hodowli lub produkcji muszą być spełnione dodatkowe wymagania weterynaryjne określone w art. 1 decyzji Komisji 2008/185/WE dotyczące między innymi dodatkowych badań laboratoryjnych.

 

Proszę o wyrażenie swojej opinii ramach prowadzonej akcji konsultacji: 

 

Wypełnij formularz

Dziękujemy za twoją opinię.